Aneta białkowska

matematyka 


obchody dnia liczby pi

W dniu 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.

Zachęcam wszystkich uczniów do udziału we wspólnym świętowaniu. Z tej okazji przygotowałam dla Was szereg aktywności, w postaci szkolnego konkursu, który podzieliłam na kilka kategorii. 

Szczegóły znajdziecie tutaj.

Karty Pracy

Kartę pracy z zadaniami powtórzeniowymi do sprawdzianu wstawiłam na stronie:

Klasa 4 

Klasa 5 

matematyczny kalendarz adwentowy 2022

Za moment grudzień i zaczniemy odliczanie do Świąt, zapraszam do wspólnej zabawy uczniów klas 5 oraz chętnych uczniów z klas 4. W tym roku również pomagał nam będzie:

Matematyczny kalendarz adwentowy 

konkurs na świąteczną kartkę 

Zapraszam do udziału w konkursie uczniów klas VII - VIII SP4. Warunkiem udziału w konkursie jest jest przygotowanie świątecznej kartki wykonanej haftem matematycznym. Każda praca posiada tylko jednego autora. Każdy uczeń może dostarczyć dwie prace.

Prace należy dostarczyć do nauczyciela matematyki do 9 grudnia włącznie.

Prace będą ocenione pod względem: zgodność treści z tematem, estetyka wykonania, oryginalność pomysłu.

Autorzy trzech najlepiej ocenionych prac zostaną nagrodzeni dyplomami oraz ocenami z przedmiotu i zachowania.

Link do filmiku prezentującego powstanie choinki: link oraz bombki: link

Inne inspiracje i szablony można znaleźć na Pinterest. 

konkurs Na zdrowe matematyczne śniadanie

Zapraszam do udziału w konkursie uczniów klas IV – V SP4 oraz ich rodziców. Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie zdjęcia.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie zdjęcia przedstawiające przygotowane z rodzicami zdrowe, matematyczne śniadanie. Przygotowane śniadanie powinno być różnorodne, zdrowe i estetycznie podane. Pracą konkursową jest fotografia wykonanego śniadania. Technika wykonania zdjęć jest dowolna. Każdy uczeń może dostarczyć jedną pracę.

Prace fotograficzne należy przesłać do Anety Białkowskiej (a.bialkowska@sp64.elodz.edu.pl) do 4 grudnia włącznie.

Prace będą ocenione pod względem: zgodność treści z tematem, estetyka zdjęcia (kompozycja, jakość zdjęcia) oraz estetyka podania posiłku, oryginalność pomysłu (ciekawe, nietypowe uchwycenie tematu), walory zdrowotne, różnorodność posiłku.

Autorzy trzech najlepiej ocenionych śniadań zostaną nagrodzeni dyplomami oraz ocenami z matematyki oraz przyrody/biologii i zachowania.

Światowy dzień tabliczki mnożenia

W tym roku 7.10 świętowaliśmy obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W każdej 4 oraz 5 klasie wybraliśmy klasowego mistrza tabliczki mnożenia. Każdy uczeń otrzymał również swoją Tabliczkę Szczęścia. 

Przygotowania rozpoczęliśmy ćwicząc tabliczkę mnożenia poprzez budowanie wież z kubeczków. 

W dniu obchodów najbardziej podobało się uczniom tworzenie własnych Potworków - zdjęcia wybranych już wkrótce umieszczę na stronie. Natomiast dziś wstawiam link do karty umożliwiającej stworzenie własnego Potworka (konieczne zalogowanie do szkolnego office365) Potworek 

Konkurs symetria

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich uczniów klas IV-VIII SP64

gazetka szkolna

Dziś serdecznie zapraszam do lektury ostatniego numeru gazetki szkolnej.

Baśniowa szkoła nr 4/2021 

karta pracy

W zakładce Karty pracy dostępna jest do pobrania karta z zadaniami powtórzeniowymi dla klasy 6 z działu Pola wielokątów. Klasa 6 

Karta pracy

W zakładce Karty pracy dostępna jest do pobrania karta z zadaniami powtórzeniowymi dla klasy 7 z działu Figury geometryczne. Klasa 7 

Liga zadaniowa

Styczeń - to miesiąc matematyki w naszej szkole, w tym miesiącu przypada Światowy Dzień Logiki, Dzień Kryptologii, Dzień Szyfrów ale również Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki.

Zapraszam do udziału w wyzwaniu!

Matematyczna liga zadaniowa 

Konkurs kangur matematyczny

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w XXXI edycji konkursu Kangur Matematyczny.

W roku 2022 konkurs przeprowadzony zostanie w czwartek 17 marca o godzinie 9:00.

Uczniowie startujący we wszystkich kategoriach wnoszą opłatę 12 zł.

Bardzo proszę o przesłanie do mnie zgłoszeń od osób zainteresowanych, a następnie dokonanie wpłaty. Na informację czekam do 21.01.2022.

UWAGA: Jeśli konkurs będzie przeprowadzony zdalnie nie będzie nagród a jedynie upominki 1 na 8 uczestników które przydzieli Koordynator szkolny nie biorąc pod uwagę wyników konkursu. 

Obraz zawierający choinkę i tekst wesołych świąt aneta białkowska

matematyczny kalendarz adwentowy 2021

Zaczęliśmy odliczanie do Świąt, a pomagają nam w tym kalendarze adwentowe i ja dla wszystkich uczniów klas 6 oraz 7 mam specjalny matematyczny kalendarz! 

Matematyczny kalendarz adwentowy 

Mikołajki! 

Takie upominki, w postaci bonu do jednorazowego wykorzystania, otrzymał dziś na lekcji matematyki każdy uczeń.

Mam nadzieję, że sprawią radość obdarowanym.

projekt klas 7

Klasy 7 w listopadzie zrealizowały projekt związany z działem Procenty. Uczniowie samodzielnie lub w parach zebrali dane, opracowali je oraz przygotowali wykresy. Dzięki ich pracy wiemy jaki jest ulubiony kolor, pora roku czy przedmiot uczniów naszej szkoły. Więcej zdjęć już niebawem!

Podziękowania

Organizator XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przekazał podziękowania dla Szkoły, koordynatorów, dyrekcji oraz osób, które pomagały w organizacji tego dnia. Dziękujemy!

Znani matematycy

W listopadzie uczniowie klas 6 oraz 7 przygotowali gazetkę o znanych matematykach.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 1.10.2021 odbył się XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają!".

W naszej szkole przez cały tydzień sprawdzaliśmy znajomość tabliczki mnożenia. Egzaminowali uczniowie klasy 8 E, natomiast całość koordynowały nauczycielki matematyki we współpracy z szkolnym samorządem i jego opiekunami: Serdecznie dziękujemy za liczny udział wszystkim, którzy przystąpili do egzaminów.

innowacja

Matematyka jest miarą wszystkiego.

Arystoteles

Innowacja ma służyć rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia, aktywności matematycznej uczniów oraz ich zaangażowaniu w proces dydaktyczny. Kontakt z matematyką w trakcie zabawy, rozwiązywania łamigłówek, zadań logicznych, problemów matematycznych i ciekawych zadań z treścią oraz udział w akcjach edukacyjnych ma wspomagać wszechstronny rozwój ucznia. Uczniowie będą  mogli rozwijać swoje matematyczne zainteresowania, a w przyszłości kontynuować je na dalszym etapie kształcenia. Dziecko, które polubi matematykę i jej zasady rozwiązywania problemów, nie będzie bezbronne we współczesnym świecie. Uczniowie przygotują się do świadomego i krytycznego korzystania z osiągnięć nauk matematycznych oraz odkryją wpływ matematyki na życie codzienne.

Program obejmuje ciąg działań matematycznych realizowanych w każdym miesiącu prowadzenia innowacji.

Gazetka szkolna

Oprócz matematyki zajmuję się również przygotowaniem cyfrowego wydania gazetki szkolnej, najnowszy numer właśnie się pojawił, zapraszam do czytania :)

Gazetka szkolna numer 3/2021 

Wszystkie numery (również archiwalne) dostępne są na stronie szkoły: sp64lodz.wikom.pl/strona/gazetka-szkolna 

Genniallne szkoły

Po przygotowaniu wirtualnego spaceru w aplikacji genial.ly szkoła znalazła się na ogólnopolskiej mapie innowacyjnych placówek, które wykorzystują nowoczesne technologie do swoich działań edukacyjnych oraz promocyjnych. Możemy również wykorzystywać logo geniallnych szkół :)

Wirtualny spacer po szkole

Nazywam się Aneta Białkowska i jestem nauczycielką matematyki w Szkole Podstawowej nr 64 w Łodzi. 

Na tej stronie będę umieszczać informacje dla moich uczniów, ale pojawią się również informacje o matematycznych i nie tylko wydarzeniach w naszej szkole.